Aliejinių Kvepalų Istorija

Aliejinių Kvepalų Istorija

Kvapas - „Per Fumum“ lotynų kalba reiškianti „per dūmus“, o aliejinių kvepalų istorija siekia senovės Egipto laikus. 

Aliejiniai Kvepalai Senovės Egipte

Senovės Egipto civilizacija laikė kvepalų naudojimą šventu ritualu. Egiptiečiai naudojo kvepalus trimis pagrindiniais būdais: kaip kosmetikos produktus, religiniuose ceremonijose ir galiausiai, norint paslėpti nemalonius kvapus. Mirra, smilkalai ir alavijai buvo keli iš ankstyviausių ingredientų, naudotų senovės Egipto kvepalams gaminti. 

Kvepalai pasiekė Europą prekybos keliais, kurie daugiausia praeidavo per Šilko kelią. Šilko kelias siekė apie 7 tūkst. mylių prekybos kelių tinklais, jungęs skirtingus regionus nuo Tolimųjų Rytų iki Europos. Šilko kelio perėjimas per Aziją ir Artimąjį Rytą reiškė, kad Europiečiai galėjo prekiauti su Azija ir Artimuoju Rytu gaminant kvepalų ingredientus. Europiečiai greitai suvokė kvepalų potencialą.

Aliejiniai Kvepalai Europoje

Aliejiniai kvepalai buvo laikomi prabangių daiktų ir galios simboliu tų, kurie turėjo pakankamai turto juos naudoti. Viduramžiais aliejinių kvepalų naudojimas įgavo religinę ir medicininę reikšmę. XVI amžiuje teigiama, kad Vengrijos karalienė naudojo kvepalų toniką, norėdama atgaivinti savo silpnėjantį kūną, ir taip išpopuliarino aliejinių kvepalų naudojimą visuomenėje.

Renesansas buvo aliejinių kvepalų aukso amžius. Kvepalai tapo būtina priemonė, reiškianti klasę. Dėl to kvepikai sukūrė naujus kvapus ir sudėtingus kvepalų gamybos metodus, įskaitant alkoholio naudojimą vietoj aliejaus.

Aliejiniai Kvepalai Šiuolaikinėje Visuomenėje

Per pastaruosius keletą metų aliejiniai kvepalai tampa vis populiaresni. Šie kvepalai yra pagaminti naudojant tiek sintetinius, tiek natūralius ingredients, kurie sukuria gausius kvapus, sukuria natas tarp skirtingų kvapų sluoksnių.

Dėka daugybės kvepalų prekybos atstovų visame pasaulyje, kvepalai tapo labai prieinami plačiai žmonių masei ir nebėra rezervuoti tik kilmingiesiems ar turtingiesiems. Šiandien aliejinių kvepalų aromatizacija yra puikus ir subtilus būdas išreikšti savo asmeninį stilių, bei nešioti tarsi talismaną ant odos.

Grįžti į tinklaraštį